» Spolupracujúci umelci

Spolupracujúci umelci

V roku 2015 Zuzana Grejtáková spolupracuje s:

Júlia Grejtáková, klavír

Foto SDKEPracuje v Štátnom divadle Košice ako korepetítorka opery a takmer štvrťstoročie pôsobila na Konzervatóriu na Timonovej ulici v Košiciach ako korepetítorka speváckeho oddelenia, od novembra 2014 je tiež korepetítorkou v Slovenskom národnom divadle. Okrem stálych zamestnaní hosťuje v Štátnej filharmónii Košice a rovnako v Štátnej opere Banská Bystrica. Od roku 2011 je stálou korepetítorkou svetovej speváckej súťaže Musica Sacra v Ríme. Je organizátorkou a autorkou mnohých projektov, prevažne operných koncertov, ako napríklad Mosty Európy, Česko-slovenské operné nádeje, Verdi Gala, Emozioni in musica, ale aj benefícií pod hlavičkou Rotary Klubu Košice Classic, ako bol koncert Päť dám pre Adama či Srdce na dlani. Organizuje a zabezpečuje rôzne koncerty a vystúpenia podľa požiadaviek organizátorov. Je stálou dramaturgičkou a hlavnou korepetítorkou o.z. OPERA SLOVAKIA. Spolupracovala na projekte Koncert mladých operných talentov v Starom Klíži, video z tohto podujatia si môžete pozrieť TU, podieľala sa na príprave Benefičného koncertu OPERNÉ GALA, ktorý sa uskutočnil 30. augusta 2014 v Evanjelickom drevenom artikulárnom kostole v Kežmarku, reportáž v televízii TA3 si môžete pozrieť v časti Video.

Spolupracuje s množstvom operných spevákov zo Slovenska ale aj zo sveta a rovnako s inštrumentálnymi hráčmi. Účinkovala v rôznych kútoch sveta – Poľsko, Taliansko, Španielsko, Mexiko atď. Vo svojom repertoári má nespočetné množstvo opier a sakrálnych diel, pre prehľad kompletného repertoáru viď. Repertoár.

Viac informácií na: www.juliagrejtakova.eu.

Michal Matejčík, harfa

1(1)

Harfista Michal Matejčík pochádza zo Žiliny, kde po ukončení gymnázia študoval odbor harfa, ktorý absolvoval v triede Ľudmily Sawiczovej a Zuzany Törökovej na Štátnom konzervatóriu v Bratislave. Počas ďalšieho štúdia vo Viedni na Universität für Musik und darstellende Kunst dostával Michal Matejčík ponuky ako orchestrálny hráč od viacerých orchestrov o.i. RSO Wien, Recreation Graz a Pacific Music Festival Orchestra v Japonsku, kde ako prvý zastupoval Slovensko. Po ukončení štúdia sa naplno venoval sólovému, orchestrálnemu hraniu (Viedenská Štátna Opera), komornej hudbe (Trio Recordum, Kontrapunkte Ensemble), vyučovaniu (Musikschule Laxenburg) a komponovaniu. Jeho skladba „L. ich T.“ pre dve harfy bola ocenená cenou Slovenského hudobného centra na súťaži „Rajecká hudobná jar“ 2011.

 Od 2011 Michal Matejčík integruje harfu do popovej, elektronickej hudby. V rokoch 2011-12 sólovo sprevádzal britského speváka Georgea Michaela na jeho „The Symphonica Tour“ rovnako ako spevácke kvarteto Il Divo. V marci 2013 bol angažovaný ako „predskokan“ skupiny Depeche Mode, ktorá mu ako prvému inštrumentalistovi a predskokanovi dovolila hrať na koncerte ich vlastné skladby. Po týchto angažmánoch dostáva ponuky vystupovať sólovo a komorne na ďalších európskych  a amerických pódiách.

 V súčasnosti žije vo Viedni, kde pôsobí v Komornej opere a v Komornom orchestri. Okrem hudobnej oblasti pracuje pre švajčiarsku nadáciu „Robert und Lina Thyll-Dürr Stiftung“ na umeleckom projekte „Casa Zia“ na Toskánskom ostrove Elba.

Viac informácií na: www.michalmatejcik.com.

Jakub Rizman, harfa

Jakub Rizman

Harfista Jakub Rizman pochádza z Trnavy. Je absolventom bratislavského konzervatória v triede profesorky Zuzany Törökovej. V roku 2006 získal 1. miesto na Súťaži študentov slovenských konzervatórií v Žiline. V roku 2009 sa stal absolútnym víťazom Súťaže študentov slovenských konzervatórií v hre na harfu.

Spolupracoval s Českým národným symfonickým orchestrom v Prahe, Filharmóniou Bohuslava Martinů v Zlíne, Janáčkovou Filharmóniou v Ostrave, Slovenskou Filharmóniou v Bratislave a Štátnou operou v Banskej Bystrici. Venuje sa komornej hre s akordeonistkou Ivanou Klenovou, ktorí spolu účinkovali na koncerte v rámci cyklu Momentum Musicum v Bratislave, v Trenčianskom múzeu, na plese Benefičného klubu Sceloris Muntiplex, na Nedeľnom matiné v Dome Umenia Fatra v Žiline, na klubových večeroch v Café33 vo Svite, na Musette festivale v Rajeckých Tepliciach 2007 a na Street art festivale v Polus City Center v Bratislave.

Rovnako spolupracuje s inými nástrojmi (klavír, dve harfy, husle, cimbal, flauta, hoboj, violončelo). Aktívne spolupracuje s uznávanou speváčkou jazzu, šanzónu a iných žánrov Janou Orlickou. Interpretujú židovské piesne a motlitby, ktoré prezentovali aj na Medzinárodnom Ekumenickom koncerte v Košiciach 2009, Cene Jozefa Kronera v Piešťanoch 2009, na Koncerte židovských piesní a motlitieb v Novohradskom múzeu v Lučenci, na Festivale chrámovej hudby v Pezinku 2010, Medzinárodnom Ekumenickom koncerte v Košiciach 2010, na festivale Ozveny hradných múrov v Slovenskej Ľupči a na krste knihy Židovka od Andrey Coddington.

Sólovo aj komorne vystúpil vo viacerých slovenských a českých mestách. Venuje sa hre na českej ľudovej harfe z dielne Karla Hanzíka. Recitálom vystúpil na Dňoch mesta Banská Bystrica a v rámci cyklu Momentum Musicum v Bratislave, v kultúrnej pamiatke gotickom kostole v Ludrovej, v kostole svätého Martina v Trstenej, v kostole Ružencovej Panny Márie v Čerňovej, v kostole Návštevy Panny Márie, na Dni múzeí 2011 vo Východoslovenskej galérii v Košiciach a v Piaristickom kostole v Trenčíne. Ďalej koncertoval v kaštieli v Markušovciach, kaštieli v Betliari, v rámci Rajských dní v Bojniciach, v kúpeľných domoch Balnea Esplanade a Thermia Palace v Piešťanoch a v Kúpeľoch v Lúčkach. Rád spolupracuje s hudobníkmi iných žánrov a realizoval nahrávky pre viaceré skupiny.

Viac informácií na: Facebook profile Jakub Rizman Harp a na webstránke TU.

Copyright © 2019 - Zuzana Grejtáková, DiS.art Všetky práva vyhradené | Spracované v redakčnom systéme WordPress. Up